Меню
МЕНЮ
Бігом від стресу!
Вам знадобиться 4 хв. для прочитання цього тексту


Розгрузись!
Досить накопичувати негатив та стрес і не давати шансу цьому вийти з тебе.
Є два варіанти розвитку подій і лише тобі обирати, яким себе бачити в майбутньому.
Або в один момент ти взірвешся від перенасичення і як наслідок зітлієш та виснажишся емоційно, або максимально наситишся позитивними емоціями, підтягнеш спортивні показники та фотографуватимешся із медалькою в колі однодумців.
Подолай внутрішню напругу долаючи кілометри! Як це працює? Читай далі ;)

Стрес (від англ. stress — напруга, тиск) — неспецифічна реакція організму у відповідь на дію зовнішнього подразника.
При цьому розрізняють три фази розвитку стресу:
  • тривожність (початок дії стресового фактору);
  • резистентність (організм мобілізує ресурси аби впоратися зі стресором);
  • виснаження (якщо впоратися зі стресовим фактором не вдалося).

За впливом на організм відомий канадський гепатолог та ендокринолог Ганс Сальє виділив два види стресу:
еустрес (позитивний) та дістрес (негативний).
Постійний невеличкий рівень стресу є навіть необхідним для усіх живих організмів, щоб зберігати їхню здатність пристосовуватися до зовнішнього середовища та виживати.
Однак небезпеку становлять надміру інтенсивні (сильні) чи тривалі (хронічні) стреси або поперемінна дія кількох стресових факторів різної тривалості та інтенсивності.
Коли ми починаємо бігати, навіть в досить невеличкому темпі, відбувається цілий комплекс реакцій організму. В першу чергу, виділяється ціла низка гормонів-нейромедіаторів, зокрема, такі відомі, як дофамін, серотонін, які поліпшують наш настрій, нам одразу після пробіжки стає дуже добре.
І навіть є таке явище, як ейфорія бігуна, виникає, якщо тривалість пробіжки трошки довше, ніж півгодини. Потрібно не забувати, що переключається увага мозку, тобто всі наші думки перемикаються на фізичну активність, Відстежування того, що відбувається в тілі, що відбувається навколо - таким чином, ми розвантажуємо мозок від інформації.

Біг – це інтенсивне навантаження, відповідно нам потрібно організм наситити киснем. Для цього дихальна система починає набагато інтенсивніше працювати, ми вдихаємо більше повітря, частота серцевих скорочень зростає, і кров інтенсивніше циркулює по організму, розносячи кисень і виводячи різні шлаки.
А наші суглоби та м'язи після довгого сидіння чи стояння знаходять вихід тій енергії, яка в них є, починають працювати. Тож, ми стимулюємо м'язи до того, щоб вони не атрофувалися. Це дозволяє нам рухатися ефективніше, і взагалі рухатися довше!
Біг — як еустрес
Біг, фізичні навантаження — це еустрес, який дозволяє розвивати адаптаційні функції організму. Однак при перетренуваннях, травмах, порушенні організації тренувального процесу біг також може ставати дістресом.

Цікава особливість бігу в тому, що це аеробна фізична активність. Це інтенсивний процес газообміну під час навантаження. За рахунок цього часто досягаєтеся ефект – спалювання жирів, тобто підтримування нормальної ваги свого тіла.
Позитивний вплив на органи та тканини:
- біг зміцнює серцево-судинну систему та покращує роботу легенів, підвищуючи ефективність газообміну, завдяки чому всі тканини організму отримують достатньо кисню та ефективніше виводяться шлаки;
- стимулює імунну систему, підвищуючи опірність організму до бактерій і вірусів, а також допомагаючи боротися зі злоякісними клітинами;
- пробіжки стимулюють роботу мозку, а також допомагають у профілактиці та лікуванні депресії;
- біг сприяє спалюванню жирової тканини і нормалізації маси тіла.
Можливо, саме завдяки такому багатогранному впливу бігу на організм та його позитивному впливу на зменшення стресу, було доведено, що бігуни на 25-40% менше ризикують померти передчасно від різноманітних хвороб і в середньому живуть на 3 роки довше.
То, коли збираєшся на першу пробіжку ?)
Вам також може бути цікаво